ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7187451
*
nr 718 7451
Spegel
Sekelskifte 1900, höjd: 138
Utrop:
1.500 kr
Såld:
2.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 oktober 2011
kl 19:22:03
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/10 17:31:05
1
Vinnande bud
3/10 16:26:49
2
1.200 kr
3/10 19:16:39
3
1.600 kr
3/10 19:17:03
3
2.100 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:45
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 718 7451
Spegel
Sekelskifte 1900, höjd: 138
Utrop: | 1.500 kr |
---|---|
Såld: | 2.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 oktober 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
1/10 17:31:05 | 1 | Vinnande bud |
3/10 16:26:49 | 2 | 1.200 kr |
3/10 19:16:39 | 3 | 1.600 kr |
3/10 19:17:03 | 3 | 2.100 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:45 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58 -
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27